Hiszpania – najlepszy kraj dla przedsiębiorców

Hiszpania to najlepszy kraj dla przedsiębiorców. Ma zróżnicowany, wspierający i skoncentrowany na tworzeniu możliwości ekosystem przedsiębiorczości. Hiszpański rząd postawił sobie za priorytet zachęcanie do przedsiębiorczości i innowacji poprzez udzielanie wsparcia takiego jak np. ulgi podatkowe, dotacje i inne inicjatywy. Na przykład hiszpańskie Ministerstwo Gospodarki i Konkurencyjności oferuje szereg różnych programów pomagających przedsiębiorcom w zakładaniu własnych firm. Z tego też względu Hiszpania jest idealnym krajem zarówno dla obywateli kraju, jak i dla obcokrajowców. Rejestracja działalności gospodarczej w Hiszpanii, wiąże się jednak z formalnościami, o których lepiej dowiedzieć się przed podjęciem decyzji o formie prowadzonej działalności. Jeśli więc interesuje Cię np. założenie spółki w Hiszpanii w branży gastronomicznej lub prowadzenie jednoosobowej działalności, dzięki której staniesz się swoim własnym szefem, zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym znajdziesz pomocne rady i wskazówki dotyczące rejestracji działalności gospodarczej przez obcokrajowców na terenie Hiszpanii.

 

Samozatrudnienie – wady i zalety prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej

Rejestracja jednoosobowej działalności w Hiszpanii, tak jak to bywa w Polsce, związana jest z przygotowaniem odpowiednich dokumentów oraz zadaniami do wykonania. Obcokrajowcy, którzy pragną przejść na samozatrudnienie, muszą dodatkowo wykonać kilka kluczowych elementów, dzięki którym rejestracja oraz prowadzenie działalności będzie legalne i w ogóle możliwe na terenie Hiszpanii. Przede wszystkim pierwsze co należy zrobić to uzyskać numer identyfikacji obcokrajowca czyli N.I.E. – Número de Identificación de Extranjero. Numer ten otwiera drzwi do wszystkich urzędów, które przyszły właściciel działalności musi odwiedzić oraz umożliwia otwarcie rachunku w hiszpańskim banku, co jest niezbędne w procesie rejestracji działalności gospodarczej. Następnie każdy obcokrajowiec musi zgłosić chęć uzyskania numeru ubezpieczenia społecznego. Odpowiednie wnioski można złożyć osobiście w wybranym urzędzie lub online. Po wypełnieniu tych podstawowych zadań, pozostaje nam rejestracja jednoosobowej działalności w systemie RETA, który w Hiszpanii odpowiada za przechowywanie informacji oraz danych właściciela oraz przedsiębiorstwa.

 

Założenie spółki w Hiszpanii – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Założenie spółki w Hiszpanii, również wiąże się z pewnymi formalnościami oraz wnioskami, które są niezbędne w celu rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W Hiszpanii spółka z ograniczoną odpowiedzialnością uważana jest za jedną z najpopularniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej zarówno przez obcokrajowców, jak i obywateli Hiszpanii. Założenie spółki w Hiszpanii również wymaga uzyskania numeru identyfikacji obcokrajowca, rejestracji w wybranej ubezpieczalni oraz założenia rachunku w hiszpańskim banku. Dodatkowo, właściciel lub właściciele spółki zobowiązani są do uzyskania certyfikatu, który informuje, że nasze przedsiębiorstwo może posługiwać się wybraną przez nas nazwą oraz logo firmy. Certyfikat ten można otrzymać po zarejestrowaniu działalności w The Mercantile Registry. Nie wiesz jak to zrobić? Skontaktuj się: http://accountingservicesinspain.com.

Author:
Autorka bloga olaart.pl, fanatyczka dobrego smaku. Od wielu lat zajmuje się profesjonalnie serwowaniem potraw kuchni azjatyckiej w jednej z krakowskich restauracji na Podgórzu.