Nowoczesny pokój dzienny- czy pasują do niego meble drewniane?

Meble drewniane to niejako klasyka sama w sobie- to produkty na długie lata użytkowania wyróżniające się solidnym wykonaniem i trwałym surowcem, z którego powstały. Od zawsze te elementy wyposażenia były uznawane za dobre jeśli chodzi o ich wysoką jakość, ale też być może ze względu na swój ponadczasowy charakter- kojarzyły się ze stylem klasycznym. Oczywiście, meble drewniane jak najbardziej mogą być klasyczne, mogą posiadać szereg ozdobników, linii giętych i drewnianych dekoracji, które dodadzą stylu każdej przestrzeni. Jeśli jednak preferujemy styl nowoczesny- z pewnością uda się nam znaleźć takie kolekcje mebli, które mają prostą i minimalistyczną bryłę i jednocześnie, które są meblami z drewna.

Ponadczasowa i uniwersalna- biel w pokoju dziennym

Kolor biały nadal jest szalenie modny i bez przeszkód można go wykorzystać do stworzenia swojego wnętrza, które będzie nowoczesne, przestronne i dobrze doświetlone. Estetyczne meble drewniane do nowoczesnego salonu mogą być białe, całkowicie pokryte farbą kryjącą, ale też mogą być po prostu wykonane z jasnego drewna, chociaż nie będzie to czysta biel. Dużą zaletą pozostawienia naturalnego wybarwienia drewna jest to, że widoczna zostaje jego struktura, jego słoje i niepowtarzalny rysunek- inny na każdej drewnianej połaci.

Jeśli interesują nas meble w jasnym kolorach, bardzo ciekawym połączeniem jest zestawienie dwóch gatunków drewna na zasadzie kontrastu. Wówczas, baza czyli cały korpus jest utrzymany w jasnej, np. dębowej kolorystyce, a postument, gzyms czy detale dekoracyjne są wykonane z ciemnego drewna- buku czy orzecha. Takie kolekcje mebli można znaleźć na stronie polanomeble.pl.

Meble o prostej bryle wcale nie muszą być nudne

Decydując się na meble systemowe sami dobieramy sobie poszczególne rodzaje szafek z danej kolekcji tak, aby zagospodarować posiadaną przestrzeń. Daje to możliwość dopasowania elementów wyposażenia do naszych specyficznych potrzeb, ale też pozwala to optymalnie wykorzystać przestrzeń, jaką dysponujemy bez konieczności wykonywania wszystkiego na wymiar. Meble systemowe to rozwiązanie nowoczesne, dzięki któremu nie ma się wrażenia przesycenia wnętrza meblami, jak często miało to miejsce w przypadku masywnych meblościanek, które swoją formą wręcz przytłaczały domowników.

Meble drewniane do nowoczesnego salonu mogą mieć prostą bryłę, ale też ich forma może być różna. Chcąc dodać takim meblom lekkości warto wybierać propozycje mebli na nóżkach. Bardzo ciekawym trendem jest też stosowanie specjalnych listw, które zastępują nam tradycyjne uchwyty. Dzięki takiemu zabiegowi bryła całego mebla może być jeszcze bardziej prosta i beż żadnych dodatkowych ozdobników, co w wielu wnętrzach jest bardzo pożądane.

Nowoczesność w tematyce mebli to także ciekawe rozwiązania, które w praktyce podnoszą komfort użytkowania mebli. Może to być na przykład zastosowanie cichego domyku- specjalnych prowadnic w szufladach, dzięki którym podczas ich otwierania nie pojawia się absolutnie żadny hałas.

Author:
Autorka bloga olaart.pl, fanatyczka dobrego smaku. Od wielu lat zajmuje się profesjonalnie serwowaniem potraw kuchni azjatyckiej w jednej z krakowskich restauracji na Podgórzu.