Sposób na Twoją jadalnię

Zdania na temat jadalni jako odrębnego pomieszczenia są podzielone. Jedni uważają, że jadalnia powinna być integralną częścią każdej kuchni, dla innych może być ona częścią salonu, jeszcze inni łączą jadalnie z pokojem gościnnym. Są także zwolennicy wyodrębniania oddzielnego pomieszczenia, które ma służyć jako pokój, w którym rodzina spożywa posiłki. Taka jadalnia powinna mieć przyjemną, sprzyjającą wspólnemu spędzaniu czasu atmosferę. Można to osiągnąć dzięki odpowiedniemu wystrojowi tego wnętrza.

W jadalni w stylu klasycznym ustawiono ciężki, bukowy stół przeznaczony dla dwunastu osób. Wokół stoją krzesła wykonane z tego samego drewna z tapicerowanymi siedzeniami w beżowym kolorze. Ściany jadalni pomalowano na beżowy kolor, parkiet ma także jasną barwę. W jednym rogu jadalni stoi witryna, w której prezentowana jest elegancka, porcelanowa zastawa. Taki typ witryny można znaleźć na stronie – witryna drewniana. Po przeciwległej stronie zawieszono półki, gdzie położono stare kuchenne sprzęty: drewniane dzieżki, mosiężną solniczkę i pieprzniczę oraz stary wazon z motywem słonecznika.

W jadalni w stylu glamour zastosowano jasnobeżowe płytki na wysoki połysk, ściany pomalowano w kremowym kolorze a ich wnętrza wypełniają szare kwadraty ze złotymi wzorami. Sprawia to wrażenie, że kremowy kolor jest ramą dla szarego. Jedną ze ścian wypełnia rząd okien, zaś na przeciwległej zawisło duże, okrągłe lustro z bogato zdobioną złotą ramą. Po lustrem stoi wykonana z hebanu czarna komoda, na której ustawiono biały wazon oraz dwie lampki na długich nóżkach. Obok komody swoje miejsce znalazł szklany stół. Wokół niego stoją cztery tapicerowane, głębokie fotele. Nad stołem zawieszono finezyjną, kryształową lampę.

W kolejnej aranżacji jadalnia została zaaranżowana w jasnych kolorach białym i szarym. Ściany jadalni pokrywa jasnoszara farba a framugi okien i drzwi maja kolor biały. Stół i krzesło mają też białe kolory. A tapicerka krzeseł jest wykonana z miękkiego materiału w biało – szare pasy.

Author:
Autorka bloga olaart.pl, fanatyczka dobrego smaku. Od wielu lat zajmuje się profesjonalnie serwowaniem potraw kuchni azjatyckiej w jednej z krakowskich restauracji na Podgórzu.