Akcesoria, które ułatwią Ci kuchenne zmagania

Umiejętności kucharskie to oczywiście jeden z istotniejszych elementów, który stanowi o naszym kulinarnym powodzeniu w kuchni na co dzień. Jednak dobry kucharz to także taki, który potrafi zadbać o swoje miejsce pracy. Przede wszystkim pamięta o czystości i odpowiednim magazynowaniu produktów, których używa. Warto zadbać o piekarnik, jak również czystość lodówki. Ponadto należy pamiętać o odpowiednim przechowywaniu produktów sypkich, lub win.

W tym celu warto zastanowić się nad zakupem kilku przydatnych artykułów kuchennych. Tym bardziej, że nie są to akcesoria drogie i trudne do nabycia.

Pojemniki próżniowe

Jest to rozwiązanie, które niesie ze sobą liczne korzyści. Po pierwsze pojemnik pomoże nam w utrzymaniu świeżości naszych produktów. Niezależnie czy jest to makaron, ryż, bądź niedojedzony obiad. Korzystając z pojemników próżniowych mamy 100% pewność, że nie tylko nie dostanie się do naszego pokarmu niepożądany brud, muszki, albo wilgoć. To ostatnie jest niezwykle ważne przy przechowywaniu ziaren kawy, bądź liści herbat, które dzięki temu zachowają swój aromat i smak.

Kolejną istotną zaletą płynącą z przechowywania żywności w pojemnikach próżniowych jest porządek, który dzięki temu możemy uzyskać. Mając wszystko w pojemnikach w łatwy sposób odnajdziemy potrzebne nam w danym momencie produkty i bez problemu możemy ustawiać je jeden na drugim. Pojemniki dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki nim wydłużymy żywotność naszego jedzenia i uporządkujemy jego ewentualne nadwyżki.

Zamykanie butelek

Jest to kwestia niezwykle istotna szczególnie dla osób, które nie wyobrażają sobie obiadu, czy kolacji bez lampki wybornego wina. Korki wraz z pompką, która odsysa powietrze sprawią, że trunek zachowa swoją świeżość na dłużej. Co więcej pomagają utrzymać naturalny smak i aromat win, ale także soków i syropów. Innym dobrym i eleganckim rozwiązaniem są karafki. Szklane, zazwyczaj o litrowej pojemności to funkcjonalny, wygodny i niezbędny element każdej nowoczesnej kuchni.

Środki czystości

Gdy już wiemy jak odpowiednio przechowywać produkty sypkie i płynne to warto sprawdzić jak dbać o czystość kuchni, tak by gotowanie w niej było prawdziwą przyjemnością. Koniecznie należy zatroszczyć się o czystość kuchenki i piekarnika. Dzięki temu unikniemy sytuacji narastania kolejnych warstw tłuszczu. W tym celu przyda się mleczko, bądź proszek czyszczący. Dobrze kupić również skrobak usuwający brud. Komfort naszego gotowania zwiększy również bez wątpienia przetarcie lodówki i okapu. Jeśli posiadamy klimatyzację należy zakupić spray do czyszczenia klimatyzatorów. Znacząco poprawi to zapach i higienę powietrza.

Czas na gotowanie

Teraz gdy wiesz już jak należy przechowywać produkty by przedłużyć ich żywotność, a także zachować świeżość i walory smakowe, oraz gdy przestrzeń w której gotujesz została nieco uporządkowana, twoja kuchnia z łatwością przejdzie nawet najbardziej surowe testy czystości oraz schludności. Nie pozostaje nic innego, jak zabrać się za gotowanie pysznych potraw. Smacznego!

Author:
Autorka bloga olaart.pl, fanatyczka dobrego smaku. Od wielu lat zajmuje się profesjonalnie serwowaniem potraw kuchni azjatyckiej w jednej z krakowskich restauracji na Podgórzu.