Miksery kuchenne, a zdrowa dieta

To jedno z tych urządzeń, bez których trudno sobie wyobrazić nowoczesną kuchnię. W dobie zdrowego żywienia, kiedy to podstawę wielu diet stanowią warzywne i owocowe przeciery, lub smoothies, jego znaczenie jest nieprzecenione. Poniżej piszemy o tym, po jakie miksery kuchenne warto sięgać, aby móc cieszyć się szczególnie zdrowym, pełnowartościowym jedzeniem. Zapraszamy do lektury wszystkich pasjonatów zdrowego żywienia oraz związanych z nim, kuchennych gadżetów.

 

Dlaczego właśnie miksery kuchenne?

 

Bo to urządzenia z pomocą których w łatwy i szybki sposób przygotujemy posiłek bez potrzeby wyciągania całego arsenału sprzętów oraz zmieniania kuchni w poligon. W czasach, gdy z jednej strony tempo naszego życia jest zawrotne, a z drugiej pragniemy odżywiać się jak najlepiej, miksery mogą okazać nam nieocenioną pomoc. Przygotowanie z ich pomocą pożywnego smoothie do pracy, czy szkoły, zajmie zaledwie kilka minut, dlatego też nie musimy rezygnować ze zdrowej diety, tylko dlatego, że mamy mało czasu. Dzięki mikserom w równie łatwy sposób stworzymy i inne dania.

 

Mikser do smoothie, a może blender?

 

Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów mikserów kuchennych, a także innych urządzeń, służących do miksowania. Przykładem może być tu oferta sklepu Eldom AGD, jaką znajdziecie w  tym miejscu: eldomagd.eu/kategoria/roboty-miksery. Które z nich wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb, a także warunków, którymi dysponujemy.

 

Jeśli zależy nam szczególnie na szybkości, powinniśmy sięgnąć po różnego rodzaju miksery ręczne, pozwalające na ekspresowe mieszanie zup, a także rozdrabnianie warzyw bądź owoców na przeciery. Do tego rodzaju mikserów należą również te przeznaczone do wspomnianego już, smoothie.

 

Inny rodzaj miksowania, a właściwie blendowania, gwarantują cieszące się coraz większą popularnością, blendery. Ich plusem jest to, że poza pokrojeniem owoców lub warzyw i wrzuceniem ich do odpowiedniego pojemnika, nie musimy nic robić. Blender zajmie się wszystkim sam. Z jego pomocą zrobimy nie tylko zupy, przeciery, ale też smoothie. Wiele osób twierdzi, że tylko w blenderze można „naprawdę” rozdrobnić składniki. Jak jest w rzeczywistości? Naszym zdaniem korzystanie z miksera wymaga większego wysiłku, jednak daje podobny efekt, jak w przypadku blendera.

 

Coś dla profesjonalistów

 

Alternatywę dla opozycji „mikser – blender” stanowią bardziej profesjonalne sprzęty, często przeznaczone dla różnego rodzaju lokali gastronomicznych, co nie oznacza jednak, że nie możemy z nich korzystać również w domu. Mowa tutaj przede wszystkim o robotach wielofunkcyjnych, które nie tylko dają nam możliwość zmieszania składników, ale również ich posiekania, ubicia, rozgniecenia, czy też zmielenia. Urządzenia tego typu nie należą do najtańszych, ale ich kupno zagwarantuje nam szerokie spektrum funkcji związanych z przygotowywaniem zdrowego jedzenia. Jeśli jednak robot to dla nas za dużo, możemy zawsze sięgnąć po gastronomiczne blendery lub miksery, które są zdecydowanie bardziej profesjonalne od ich zwykłych, domowych wariantów. Z ich pomocą nasze jedzenie będzie jeszcze bardziej zdrowe i łatwe do przygotowania, a przecież to właśnie nasz priorytet.

 

 

Author:
Autorka bloga olaart.pl, fanatyczka dobrego smaku. Od wielu lat zajmuje się profesjonalnie serwowaniem potraw kuchni azjatyckiej w jednej z krakowskich restauracji na Podgórzu.