Piękna i trwała ceramika do każdego lokalu

Wystrój lokalu ma szalenie duże znaczenie dla jego popularności wśród klientów, a także bardzo mocno wpływa na to, jakiego rodzaju klientela będzie się w nim pojawiać. Są też takie prace wykończeniowe, które raz wykonane raczej nie będą powtarzane zbyt często- zazwyczaj raz na długi czas układa się płytki ceramiczne, które bez wątpienia są najlepszym rozwiązaniem do tego typu lokali usługowych. Warto więc zastanowić się nad wyborem odpowiedniej ceramiki tak, by jednocześnie była trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, estetyczna, a także na swój sposób uniwersalna i ponadczasowa. Taka właśnie jest kolekcja jednego z włoskich producentów- Ariostea. Możesz zapoznać się z ich ofertą na: https://mirad.pl/plytki-ceramiczne/ariostea/

Warto postawić na naturalne materiały

W kolekcji znajdziemy przede wszystkim bardzo wiele inspiracji naturalnymi surowcami. Trend ten jest bardzo mocno widoczny we wzornictwie, nie tylko w przypadku płytek ceramicznych, ale i innych materiałów wykończeniowych dedykowanych nowoczesnym wnętrzom. Coraz częściej stawia się na naturalne, stonowane kolory, w których człowiek dobrze się czuje i które go nie męczą. Tak naprawdę, te same płytki mogą być ozdobą wnętrza mieszkalnego jak i mogą się sprawdzić jako wyposażenie gastronomii. Mając na myśli naturalne inspiracje, zwracamy szczególną uwagę na ceramikę, która w przepiękny sposób imituje naturalne drewno. To także wiele propozycji imitacji litego kamienia, betonu oraz marmuru. Oczywiście, wiele zależy od tego, w jakiej stylistyce ma być utrzymany nasz lokal. Już z samej swojej charakterystyki, imitacja drewna ociepli jego wnętrze i doda mu przytulnego wyglądu. Z kolei kamień, beton czy też marmur to doskonała propozycja dla lokali bardzo nowoczesnych, gdzie dodatkowo chcielibyśmy optycznie powiększyć przestrzeń.

Dlaczego płytki ceramiczne sprawdzą się gastronomii?

Przede wszystkim mogą one być doskonałym wyposażeniem gastronomii ze względu na fakt, że jest to taki materiał budowlany, który jest antybakteryjny, higieniczny i naprawdę bardzo prosty do utrzymania w czystości. W lokalach gastronomicznych często się coś brudzi, coś się wylewa, pojawiają się plamy, które w bardzo prosty sposób można usunąć z ceramiki w porównaniu do innych materiałów i tworzyw. Jest to też rozwiązanie na lata- w zależności od wybranej przez nas klasy ścieralności, płytki mogą być naprawdę bardzo trwałe, odporne na wycieranie, a także na zarysowania, pęknięcia czy inne, rozmaite uszkodzenia typowo mechaniczne. Z pewnością warto jest mieć to na uwadze wybierając materiał wykończeniowy do naszego lokalu.

Author:
Autorka bloga olaart.pl, fanatyczka dobrego smaku. Od wielu lat zajmuje się profesjonalnie serwowaniem potraw kuchni azjatyckiej w jednej z krakowskich restauracji na Podgórzu.